TechnologyYazılım

Robotik Süreç Otomasyonu

Robotik Süreç Otomasyonu (Robotic Processs Automation), çalışan bir insanın web siteleri üzerinden veya masaüstü uygulaması, web uygulaması gibi bilişim teknolojileri uygulamaları üzerinden gerçekleştirebileceği basit veya kompleks, kural tabanlı işlemleri otomatik hale getirme amacını yerine getiren yazılım kabiliyetlerinin tümüne verilen addır.

Belirli zaman dilimlerinde belirli web sitelerinden veya masaüstü uygulamalarından veri mi çekilmesi gerekiyor, belirli dosya ya da dökümanların belirli şartlarda birilerine e-posta olarak gönderilmesi mi gerekiyor, sosyal medya hesaplarından otomatik olarak paylaşım mı yapılması gerekiyor, masaüstü veya web uygulaması formlarına veri mi girilmesi gerekiyor? Bu ihtiyaçlar çeşitlendirilebilir ve fazlasına da robotik süreç otomasyonu yoluyla çözüm bulunabilir.

Bireysel veya kurumsal ihtiyaç haline gelmiş tüm yazılım iş yükleri, robotik süreç otomasyonu aracılığıyla botlara yaptırılabilir. Unutulmamalıdır ki bu botların başka bir işi çıkmaz, bir yakını hasta olmaz, 24 saat çalışabilir, sigortalarının yapılması gerekmez ve bir şeyi gözden kaçırıp hata yapmaz. Botların iş yükü haline gelmiş angarya işleri üstlenmesiyle hem iş verimi %50’lerden %95’lere kadar çıkmakta hem de maddi açıdan önemli bir kazanç sağlanmaktadır.

Bu doğrultuda, ilk aşamada tarafımızdan iş yükünüz analiz edilir, takiben kurulumu gerçekleştirilir ve son olarak da botun görev alması ve gelecekteki bakımının yapılması sağlanır. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *